Ensi Jeton Tek Une Testo

-Zonje..

-jo..

-me vjen keq

-te lutem..nuk dua ta degjoj

-me vjen shum keq

-jo jo,

-zonje

-jo ai me telefonoi…

-zonje..

-dhe me tha qe do vij javen qe vjen…

-jo te lutem nuk dua ta degjoj

-zonje..

-nuk dua,…nuk dua ta degjoj

-jo

se je jeta ste fal,ste fal

Ai vjen ngadal

nuk dua ta degjoj, sdua ta kuptoj

fjale, vetem fjale

ne fund dicka me thote

ai me nuk jeton

Si munde te me lesh pa nje jete

Si munde te me vrisje kaq shpejt

Por prap ti brenda meje jeton

Dhe un e di, do jem ajo

Une sot do tregoj si ishte me ty

Do jem nje ditar gjithmone do te shkruaj per ty

Dua te qaj, por jo te T’Harroj

Se jeta ste fal

Jeton tek un

pa e ditur si, pa e ditur pse

do mbaj nje premtim

me te do fle, nzemer do ta fsheh

Si munde te me lesh pa nje jete

Si munde te me vrisje kaq shpejt

Por prap ti brenda meje jeton

Dhe un e di, do jem ajo

Une sot do tregoj si ishte me ty

Do jem nje ditar gjithmone do te shkruaj per ty

Dua te qaj, por jo te T’Harroj

Se jeta ste fal

Si munde te me lesh pa nje jete

Si munde te me vrisje kaq shpejt

Por prap ti brenda meje jeton

Dhe un e di, do jem ajo [2x]